BAKLLAVA TRADICIONALE E BAJRAMIT QË SHKRIHET NË GOJË !!!! 😋 YouTube


Super BAKLLAVA. Bakllava qe Shkrihet në Goje idarama baklava super

Pjekja. Fusim bakllavanë turke të piqet ne furrë të nxehtë. Piqet për 2 orë në temperaturën 140°C dhe 10 minuta në 200°C, (koha e pjekjes varet edhe nga lloji i sobës). Duhet të shohim që bakllavaja sipër të ketë marrë një ngjyrë të bukur. Pasi është pjekur, nxjerrim bakllavanë dhe e lemë të ftohet.


BAKLLAVA TRADICIONALE E BAJRAMIT QË SHKRIHET NË GOJË !!!! 😋 YouTube

Kjo eshte receta e bakllavase turke, pregatitur ne shtepi. Nese ndiqni hapat dhe masat do e shihni qe eshte shume e thjeshte. Pjekja e kesaj bakllavaje duhet.


Bakllava tradicionale që tretet në gojë, receta origjinale e trashëguar

PershendetjeSot kemi pergatitur receten origjinale te bakllavas turke qe shkrihet ne goje.Receta eshte mjafte e thjeshte dhe bakllavaja eshte shume e shijshm.


Bakllava me 90 pete qe shkrihet ne goje! Food, Recipes, Pete

VIDEO - Bakllava turke që shkrihet në gojë, ja receta origjinale


Sekreti per nje bakllava turke te shijshme qe shkrihet ne goje! YouTube

Homemade Recipes / Kuzhina e Albës ju prezanton me recetën e rradhës.Receta 👇 :Për përgaditjen e brumit 5 të kuqet e vezës 1 Vez e plot 1 Lug sheqer 100 ml.


😍 Bakllava Festive që Shkrihet në Gojë 💕 Receta e Paprovuar me 18 Koleq

Dec 31, 2019 - PershendetjeSot kemi pergatitur receten origjinale te bakllavas turke qe shkrihet ne goje.Receta eshte mjafte e thjeshte dhe bakllavaja eshte shume e shijshm.


Bakllava me 4 vezë që shkrihet në gojë !! Receta ideale për fillestar

Shpërnda. Ne kete recete do te shohim si te gatuajme bakllava me metoden klasike ose turke. Bakllavaja eshte nje embelsire tradicionale qe pergatitet ne periudhen e Vitit te Ri, do pak durim dhe vullnet, por ja vlen sepse rezultati eshte shume i shkelqyer. Por ka dhe perosona qe u pelqen bakllavaja aq shume sa qe nuk presin vitin e ri per ta bere.


Bakllava Tradicionale e Bajramit , që shkrihet në gojë !! ️ YouTube

Në çdo shtresë që vendoset në tepsi i hedhim arra. Këtë proces e bëjmë deri në përfundim të brumit. Pasi vendosim të gjithë brumin dhe arrat e presim në pjesë të vogla drejtkëndore dhe i hedhim të gjithë gjalpin e shkrirë. Pjekim tavën me bakllava me arra në 160 grade C për rreth 3 ore e 30 min. Furra nuk është e.


Bakllava që shkrihet në gojë,receta e nënës ime👌🏻Mos e humbisni 💣 YouTube

Në një tenxhere sheqerin dhe ujin dhe e vendosim të ziej derisa të trashet sherbeti (e provojmë tek thoi i madh i dorës dhe nëse qëndron sumbull është gati ). Sherbeti nuk hidhet direkt nga zjarri. Atë duhet ta lemë 5 min pastaj ja hedhim.Bakllavaja duhet të jetë e ftohtë në momentin që do t'i hidhet sherbeti.


BAKLLAVA TURKE QE SHKRIHET NE GOJE RECETA E PERMBLEDHUR YouTube

Pasi e kemi prerë Gjalpën e shkrirë ja hedhim bakllavasë para se ta fusim në furrë. Për shërbetin 2 kg sheqer Një litër e gjysëm ujë Nje limon, vetëm lëngun Bakllava turke me dy shtresa arra Pjekja e bakllaves 5 orë në temperaturën 100°C dhe 30 minuta në 150°C, (koha e pjekjes varet edhe nga lloji i sobës).


Bakllava qe shkrihet ne goje, receta qe nuk do e nderroni kurre, pa

Bakllava turke (receta e derguar nga dallandyshe siqeca). Pershendetjesot kemi pergatitur receten origjinale te bakllavas turke qe shkrihet ne goje.receta eshte mjafte e thjeshte dhe bakllavaja . Bakllava Turke â€" Adda's All Bakllavaja është ëmbëlsira që nuk mungon në tavolinat tona në festat e fundvitit. Kjo recetë që ne japim.


Bakllava e vogel qe shkrihet ne goje Bakllava Turke Turkish Baklava

Bakllava TURKENje recete e detajuar dhe e shpjeguar hap pas hapi ne menyre qe te gjithe te keni sukses. Ne video do te gjeni gjithcka ju duhet per te pregati.


Bakllava me Pet të gatshme, që piqet për 1 orë dhe shkrihet në gojë

BAKLLAVA QË NUK QELET HIQ !! Po ashtu kjo bakllav shkrihet në gojë !! BALIS KITCHEN Receta perfekte për fillestar Ndiqeni videon e plotë Përbërësit 125 gr gjalp i shkrirë 70 ml vaj 250 ml qumësht 2 vezë Pak kripë 10 gr pluhur për pjekje 600-650 gr miell 300 gr nisheste 300 gr gjalp 300 gr arra 1.5 kg sheqer 1.5 litër uj Formoni nje brum mesatarisht të butë dhe lejoni të pushoj.


Bakllava e shpejtë që shkrihet në gojë 🤩 vetëm për 25 minuta koh

Pershendetje miq! A e bete bakllavane apo ka akoma nga ata qe se kane bere akoma. Kesaj radhe ju kam sjelle nje super bakllava qe ju garantoj 100% shkrirje n.


🤩 Bakllava Perfekte për Festa , Pa Lodhje që Shkrihet në Gojë !!! 🥰🥰

Bakllava e vogel qe shkrihet ne goje | Bakllava Turke | Turkish Baklava RecipePershendetje,Ne kete video do te gjeni receten e nje Bakllavaje turke me permas.


Bakllava Perfekte që shkrihet në gojë,e lehtë e shpejtë ideale për

Mbasi i kemi shtruar petët Bakllava Turke ( Receta gatimi nga Dallandyshe Siqeca )hedhim gjalpin e shkrirë, e shpërndajmë në mënyrë të njëtrajtshme. 5. Nxehim furrën paraprakisht, fillimisht e pjekim në 150′ për 1 orë, pastaj e ulim temperaturën në 100′. Pjekja merr kohë nga 4-4.5 orë. 6. Pasi bakllava është ftohur, ia.